NVWA gaf voldoende uitleg over niet nader onderzoeken afgekeurd runderkarkas

Brief

Een veehouder diende een klacht in bij de Nationale ombudsman over de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Volgens hem weigerde de NVWA verder onderzoek nadat een runderkarkas (skelet van een rund, koe) was afgekeurd vanwege de aanwezigheid van vinnen (ingekapselde blaasachtige vormen van een lintworm). De veehouder had de vinnen zelf niet gezien, en was het er dus niet mee eens. Hij vond dat hij hierdoor financiële schade had geleden.

De NVWA stelde dat de slachterij het nader onderzoek had kunnen laten uitvoeren en dat zij het onderzoek niet hadden geweigerd. 

De ombudsman concludeerde dat de NVWA de klacht serieus behandelde en voldoende uitleg gaf over het verloop van de keuringsprocedure. Schadevergoeding en een oordeel over het keuringsbesluit kan niet via klachtbehandeling worden bereikt.