Ambtsdragers

Reinier van ZutphenNationale ombudsman: Reinier van Zutphen

Mr. R.F.B. (Reinier) van Zutphen is op 31 maart 2015 beëdigd als Nationale ombudsman. Zijn ambtstermijn duurt zes jaar.

Reinier van Zutphen studeerde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, Erasmus Law School van 1978 tot en met 1985. Daarnaast deed hij een opleiding tot rechterlijk ambtenaar. Die rondde hij af in 1992.


Werkervaring

Reinier van Zutphen (Wageningen, 1960) heeft zeer ruime ervaring als rechter in Utrecht, Den Haag, Almelo, Luxemburg, Amsterdam, Curaçao en Alkmaar. Hij was daarnaast onder andere voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak. Sinds 2012 was hij president van het College van Beroep voor het bedrijfsleven.

Nevenfuncties

  • Docent Studiecentrum Rechtspleging (sinds 1 april 2005, bezoldigd met honorarium per cursus)
  • Ambassadeur Stichting voor Vluchtelingen-studenten UAF (sinds 1 november 2013, onbezoldigd)
  • Voorzitter (eerder lid) Raad van Toezicht Juridisch Loket (sinds 5 juli 2012, bezoldigd)
  • Voorzitter (eerder lid) Raad van Toezicht en key expert Center for International Legal Cooperation (sinds 20 december 2013 - voorzitterschap onbezoldigd; uitvoeren van missies tegen dagtarief en onkostenvergoeding)
  • Lid bestuur Kirchheiner Stichting Ombudsman en Democratie (sinds 1 april 2015, onbezoldigd)
  • Lid Raad van Advies College Rechten van de Mens (sinds 1 april 2015, onbezoldigd)
  • Voorzitter van de Vereniging voor Klachtrecht (sinds 13 april 2016, onbezoldigd)
  • Bestuurslid van de Europese Regio van het Internationale ombudsman instituut (International Ombudsman Institute) (sinds 8 september 2016, onbezoldigd)
  • Lid Comité van Aanbevelingen voor een boek over het studentenverzet in Rotterdam. (tijdelijke functie, onbezoldigd)
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting Advisering Bestuursrechtspraak (StAB) te Den Haag (bezoldigd, met onkostenvergoeding)

Interviews

NRC: Overheid moet weer zorgen voor burgers (oktober 2017)
Focus: Scenario's voor nieuwe vluchtelingenstroom (oktober 2016)
Buitenhof: Een jaar na de Decentralisatie door de ogen van de burgers (juni 2016)
Nieuwsuur: Overheid zendt dubbele boodschap uit (jan 2016)
Nieuwsuur: De stijl van de nieuwe ombudsman (maart 2015)


Joyce SylvesterSubstituut ombudsman: Joyce Sylvester

Dr. Joyce Juanita Sylvester is op 27 januari 2016 beëdigd als substituut ombudsman. Zij wordt aangesteld voor de periode van zes jaar.

Joyce Sylvester (Amsterdam, 1965) studeerde Politicologie en Communicatiewetenschap en is gepromoveerd in het Staats- en Bestuursrecht op het onderwerp 'de praktijk van privatisering'.

Werkervaring

Joyce Sylvester heeft ruime ervaring in het openbaar bestuur. Zo was zij lid van de Eerste Kamer, burgemeester van Anna Paulowna en van 2009 tot 31 december 2015 was zij waarnemend burgemeester van Naarden. Daarnaast heeft zij commerciële ervaring in het bedrijfsleven onder andere in de consultancy, als partner bij Twynstra Gudde en directeur van organisatieadviesbureau Spirit.

Nevenfuncties

  • Raad van Toezicht van het VSB-fonds (vanaf 1 januari 2018, onbezoldigd)
  • Voorzitter Bestuur Giro 555, SHO (sinds 21 mei 2015, onbezoldigd)
  • Lid Raad van toezicht Stedelijk Museum Amsterdam (sinds 1 mei 2015, onbezoldigd)
  • Lid Raad van Toezicht PCOU/St. Willibrord Utrecht (sinds 1 augustus 2015, geringe bezoldiging)
  • Ambassadeur Stichting duurzame Ontwikkeling Nederland Suriname (d'ONS) (sinds 2006, onbezoldigd)

Margrite Kalverboer KinderombudsmanKinderombudsman: Margrite Kalverboer

Prof.dr.mr. Margrite Kalverboer (1960) is op 20 april 2016 beëdigd als Kinderombudsman. Zij wordt aangesteld voor de periode van zes jaar.

Margrite Kalverboer (1960) rondde de studies Nederlands Recht, Orthopedagogiek en de kunstacademie af en promoveerde in 1996 in de Gedrags- en Maatschappijwetenschappen.

Werkervaring

Margrite Kalverboer was bijzonder hoogleraar Kind, Pedagogiek en Vreemdelingenrecht aan de Universiteit Groningen. Van 1996 tot en met 2002 was zij werkzaam als gedragswetenschapper en hoofd Zorg in de justitiële jeugdinrichting Het Poortje te Groningen.

Nevenfuncties

  • Hoogleraar Kinderen, pedagogiek, kinderrechten en vreemdelingenrecht aan de Rijksuniversiteit Groningen (onbezoldigd) 

Voormalig ambtsdragers

Nationale ombudsman:

Mr. F.J.W.M. van Dooren, waarnemend ombudsman 1 januari 2014 - 31 maart 2015


Dr. A.F.M. Brenninkmeijer, Nationale ombudsman 1 oktober 2005 - 31 december 2013


Mr. R. Fernhout, Nationale ombudsman 1 oktober 1999 - 1 oktober 2005


Mr. dr. M. Oosting, Nationale ombudsman 1 oktober 1987 - 1 oktober 1999


Mr. H.A. van Ee, waarnemend ombudsman 1 april 1987 - 1 oktober 1987


Dr. J.F. Rang, Nationale ombudsman 1 januari 1982 - 1 april 1987


Kinderombudsman:

Marc Dullaert, Kinderombudsman 1 april 2011 - 31 maart 2016